دعوت از همه‌ی بازیگران حوزه‌ی فاوا برای پیشبرد طرح کلان اینترنت اشیاء در کشور

[ad_1]

به گزارش خبرنگار سیتنا، دکتر وحید یزدانیان در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی بین المللی و کارگاه تخصصی اینترنت اشیاء که صبح امروز شنبه 17 تیرماه در محل هتل اسپیناس تهران گشایش یافت، با تشکر از همکاری دفتر آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی مخابرات و آکادمی ارتباطات و فناوری کشور چین در برگزاری این کارگاه بین المللی، اظهار داشت: با توجه به شعار سال جاری اتحادیه جهانی مخابرات مبنی بر داده های عظیم توانمندساز جوامع باید توجه داشت که داده های عظیم بر مبنای اینترنت اشیاء شکل می گیرد و این دو از هم جدا شدنی نیستند.

وی در تعریف اینترنت اشیاء، گفت: اتصال تعداد قابل توجهی از اشیاء به اینترنت مورد نظر است که تولید اطلاعات بی شماری را به همراه دارد و با تحلیل آن اطلاعات می توان به علایق و سلیقه کاربران دست یافت و از این رو این مبحث برای سیاستگذاران بسیار با اهمیت است.

وی تاکید کرد: با توجه به پیوستگی اینترنت اشیاء و داده های عظیم که از هم قابل جدا کردن نمی باشند مباحث مربوط به اینترنت اشیاء برای ما و اتحادیه جهانی مخابرات و جهان در حال توسعه بسیار مورد اهمیت است.

رئیس دانشکده پست و مخابرات، ادامه داد: در زمینه پیاده سازی و توسعه اینترنت اشیاء ملاحظاتی وجود دارد که بعضی از آنها در حوزه امنیت، استانداردها و ایجاد شبکه های ارتباطی است که خوشبختانه در این کارگاه تمام این مباحث پوشش داده می شود.

دکتر یزدانیان خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات برای پیاده سازی IOT در کشور طرح کلانی طراحی کرده و از تمام بازیگران این عرصه از جمله اپراتورها، بخش خصوصی، بخش‌های تولیدی، صنایع و محققان دعوت به عمل آورده است تا نظرات خود را مطرح کرده و با تشریک مساعی این طرح را پیش ببرند.

وی با استقبال از برگزاری دوره های مشترک با اتحادیه جهانی مخابرات، افزود: برگزاری دوره های مشترک با ITU باعث هماهنگی و همگرایی برنامه های ملی ما با برنامه های بین المللی شده و امکان موفقیت برنامه های ما را بالا برده و در این رابطه آمادگی افزایش سطح همکاری با این اتحادیه وجود دارد.

گفتنی است، کارگاه بین المللی اینترنت اشیا، با حضور مدرسین بین المللی از اتحادیه جهانی مخابرات و بالغ بر 80 نفر شرکت کننده از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه و سازمان ها و شرکت های داخلی از 17 تیرماه به مدت سه روز در هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *